Spirometr

SpiroPro to rejestrujący i diagnozujący system do pomiaru, zapisu i oceny parametrów i krzywej przepływ-objętość. Analizowane dane można natychmiast drukować lub wpisać do pamięci urządzenia. Przenośny spirometr jest mały, łatwy do uchwycenia i umożliwia pomiary objętości wdechowych i wydechowych (VCin, FVC, FEV1, MEF50, …) włączając pomiary „przed” i „po” z podaną datą i godziną.

Graficzny wyświetlacz ciekłokrystaliczny i graficzne menu prowadzące użytkownika wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne. Wystarczy dotknąć odpowiedniej ikony, aby wpisać dane pacjenta lub wybrać odpowiednie podmenu (panel dotykowy). Klarowne ikony i logiczna struktura menu zapewnia pewne poruszanie się po menu.

Wysoka pojemność bazy danych: w wewnętrznej bazie danych spirometru można pomieści do 600 pomiarów.

Akumulator litowo-jonowy umożliwia pracę spirometru przez 2 tygodnia. Ładowarka umożliwiająca pełne naładowanie w przeciągu 2 godzin jest dołączona do dostawy.

Dane pacjenta, wyniki i wykresy można bezpośrednio drukować na drukarce komputerowej zgodnej z systemem PCL (np. serii HP DeskJet). Możliwa jest także dwustronna komunikacja z komputerem przez interfejs szeregowy. Opcjonalne oprogramowanie „SpiroPro for Windows” umożliwia automatyczny transfer danych i zapisanie ich do pamięci komputera.

Łatwy do wymiany, wysokiej jakości pneumotachometr gwarantuje pacjentowi wysoki stopień bezpieczeństwa i zapewnia wysoką precyzję wyników .